Marina Baboi iese pe locul 3 în proba de 60 m, la reuniunea de la Val-de-Reuil din Franţa

scurtpe2.ro
marina andreea baboi

Atleta română Marian Andreea Baboi a ocupat locul al treilea în proba de 60 m din cadrul reuniunii internaţionale ''Meeting de l'Eure'', desfăşurată duminică, în localitatea franceză Val-de-Reuil, în apropiere de Rouen, potrivit Agerpres.

Marina Baboi (SCM Gloria Buzău), pregătită de Doina Voinea, a câştigat a doua semifinală, cu timpul de 7 sec 43/100, iar apoi a prins podiumul în finală, cu timpul de 7 sec 41/100, potrivit site-ului Federaţiei Române de Atletism.

Americanca Javianne Oliver a câştigat proba cu timpul de 7 sec 14/100, urmată de Diana Vaisman (Israel), 7 sec 31/100.

Citeşte şi: Băsescu atacă DNA în pragul primei decizii în dosarul fiicei sale, Ioana - Afirmă că ar fi ţinut dosarele unor judecători în sertar pentru soluţii în altele

'M-am simţit bine aici. Concursul a fost extrem de frumos. Au fost prezente nume foarte mari şi mă bucur că am avut ocazia să concurez alături de ele. Rezultatul nu este neapărat cel aşteptat, însă sunt bucuroasă că am reuşit să termin competiţia sănătoasă şi fără dureri. Aştept cu nerăbdare următoarele concursuri'', a declarat Marina Baboi.

Pe 5 februarie, Marina Andreea Baboi câştiga titlul de campioană naţională în sală la 60 m, cu timpul de 7 sec 29/100.