Metz pierde derby-ul nordului Franței cu Strasbourg. Echipa lui Boloni e pe 9 în Ligue 1

wikipedia
fc metz

Derby-ul nordului Franței dintre FC Metz și Strasbourgh s-a încheiat duminică cu victoria oaspeților, scor 0-1 (0-0), echipa lui Laszlo Boloni suferind prima înfrângere pe teren propriu din acest sezon, în Ligue 1, conform Agerpres.

Golul victoriei a fost marcat de mijlocașul Habib Diarra, în minutul 83, nu înainte ca Metz să rateze două ocazii mari în minutele 71 și 80, prin Udol și Mbaye.

Metz se mulțumește momentan cu 8 puncte și locul 9 în clasament, în timp ce Strasbourg a urcat temporar pe locul 4, când mai erau de disputat 4 meciuri din etapa a 6-a a Ligue 1.