Ministrul Afacerilor Externe, Bogdan Aurescu: 'România este alături de oamenii din Beirut în aceste momente dificile'

Autor: Remus Vlad, Redactor

Publicat: 04-08-2020

Actualizat: 04-08-2020

Article thumbnail

Sursă foto: stiripesurse.ro

Ministrul Afacerilor Externe, Bogdan Aurescu, transmite condoleanţe victimelor exploziilor de marţi din capitala Libanului şi afirmă că "România este alături de oamenii din Beirut în aceste momente dificile".

"Sincere condoleanţe pentru victimele exploziilor din Beirut, Liban şi însănătoşire grabnică răniţilor. România este alături de oamenii din Beirut în aceste momente dificile", a scris ministrul român, pe contul său de Twitter.

Citește și: DNA intră la rupere! Fost director al Apelor Române, reţinut pentru luare de mită

Cel puţin 50 de persoane şi-au pierdut viaţa şi 2.750 au fost rănite, marţi, în puternicele explozii produse în zona portului din Beirut, potrivit unui nou bilanţ furnizat AFP de către un oficial al Ministerului Sănătăţii din Liban, relatează AFP.

Google News
Comentează
Articole Similare
Parteneri