Miroase a blat: Voluntariul a bătut la Iași, moldovenii au trimis multe peste din penalti / VIDEO

voluntari botosani

FC Voluntari a ieșit din zona critică după ce a învins în etapa a 3-a din play-out pe CSMS Iași, în deplasare, scor 1-0. Unicul gol al partidei a fost marcat în minutul 10 de Adrian Bălan din interiorul careului mic. Mingea a ajuns la vârful ilfovenilor după ce Achim i-a pasat decisiv cu capul.

Vezi golul AICI

Moldovenii au avut șansa egalării în minutul 38, după ce Andrei Cristea a fost faultat în careu de Țâru. Arbitru a dictat lovitură de pedeapsă, dar Golubovici a trimis mult peste.

După acest meci, CSMS Iași a rămas pe primul loc în clasamentul din play-out, cu 22 de puncte, în timp ce FC Voluntari a urcat pe 5, cu 16 puncte.