MLS a anunțat faptul că încă patru jucători au fost testaţi pozitiv cu noul coronavirus

Autor: Mihai Cistelican

Publicat: 01-07-2020

Actualizat: 01-07-2020

Article thumbnail

Sursă foto: Pinterest

MLS a anunţat, miercuri, că în urma celor mai recente teste s-au descoperit patru cazuri suplimentare de infectare cu coronavirus, relatează News.ro.

Citește și: Adrian Popa, după ce a plecat de la FCSB: 'Criticile lui Gigi Becali nu mi-au picat foarte bine. Mama este hipertensivă. I se ridica tensiunea'

În ultimele două zile, au fost testaţi 392 de jucători, antrenori, arbitri, membri ai stafurilor echipelor şi angajaţii ai ligii parte a delegaţiei pentru turneul MLS is Back, aflaţi la hotel în Florida. “Au fost testate pozitiv patru persoane, toate fiind fotbalişti”, se arată pe site-ul MLS. Anterior, liga nord-americană anunţase 20 de cazuri de coronavirus. MLS se va relua la 8 iulie, cu un turneu găzduitt de Walt Disney World Resort, în Florida.

Google News
Comentează
Articole Similare
Parteneri