Mogoş a adus victoria echipei Cremonese în meciul cu Chievo, cu un gol marcat în minutul 90

descopera.ro
fotbal minge

Cremonese a învins, luni, pe teren propriu, cu scorul de 1-0 (0-0), formaţia Chievo, în etapa a XXXIV-a a campionatului italian Serie B, potrivit news.ro.

Golul victoriei a fost marcat de fundaşul Vasile Mogoş, în minutul 90. Românul a intrat pe teren în minutul 66, în locul lui Piccolo.

Cremonese se îndepărtează puţin de zona fierbinte a clasamentului după acest succes, cu patru etape înaintea finalului sezonului.

Enigmă! Marinari contaminaţi după 35 de zile petrecute pe mare. Echipajul a fost testat negativ înainte de a pleca

Echipa românului ocupă locul 12, cu 43 de puncte, la două puncte de Perugia, de pe locul 16, de baraj pentru menţinere, dar şi la cinci puncte de Empoli, de pe locul 8, de baraj pentru promovare.