Monza s-a impus la Frosinone, scor 3-2, după ce a condus cu 3-0

Motorsport Magazine
Formula 1 Monza

Echipa italiană Monza a învins sâmbătă seara, în deplasare, scor 3-2, formaţia Frosinone, într-un meci al etapei a 19-a din Serie A. Oaspeţii au condus cu 3-0, potrivit news.ro

Monza a marcat prima la Frosinone, prin Dany Mota, în minutul 18. În finalul primei reprize, Valentin Carboni a ridicat avantajul oaspeţilor la 2-0, înscriind în minutul 45. Al treilea gol al Monzei a venit în minutul 55, fiind un autogol al lui Matias Soule. După numai un minut, Abdou Harroui a redus din diferenţă, iar în minutul 76 Soule a transformat un penalti şi Frosinone s-a apropiat la numai un gol de Monza. Între timp, arbitrul Maria Ferrieri Caputi i-a acordat un cartonaş roşu unui jucător de pe banca gazdelor, portarului Pierluigi Frattali.

Până la final echipa locală nu a mai putut însă să revină şi Monza s-a impus cu 3-2 şi a urcat pe locul 10 în clasament, cu 25 de puncte. Frosinone se află pe locul 14, cu 19 puncte.