Naționala Germaniei cu greu a reușit un egal pe teren propriu în amicalul cu Serbia, scor 1-1

descopera.ro
fotbal minge

Reprezentativa Germaniei a terminat la egalitate, scor 1-1 (0-1), meciul amical disputat, miercuri, pe teren propriu, cu Serbia, potrivit news.ro.

Oaspeţii au deschis scorul, în minutul 12, printr-un jucător care evoluează în Bundesliga, Luka Jovici de la Eintracht Frankfurt, fotbalist dorit de FC Barcelona.

Leon Goretzka de la Bayern Munchen a egalat, în minutul 69. Milan Pavkov (Serbia) a fost eliminat în minutul 90+4.

Antrenorul Joachim Low a folosit o echipă mult schimbată după ce a renunţat la mulţi campioni mondiali din 2014. Lukas Klostermann de la Leipzig a debutat, iar coechipierul lui, Marcel Hastenburg, a adunat a doua selecţie. Jonathan Tah şi Kai Havertz (ambii Bayer Leverkusen) au şi ei puţine selecţii la naţionala germană.