Napoli s-a calificat în semifinalele Cupei Italiei

superteri Napoli

Napoli s-a răzbunat joi seara pe Spezia, învingând-o cu 4-2 în sferturile de finală ale Cupei Italiei, potrivit Mediafax.

La începutul anului, Spezia câștigase în Serie A, împotriva lui Napoli, chiar pe Stadionul „Diego Maradona”. Spezia este și echipa care în faza optimilor eliminase pe AS Roma, cu un susrprinzător 3-0, pe Stadio Olimpico.

Extremiștii unguri SFIDEZĂ justiția română: vor să monteze 100 de steaguri secuiești în locul fiecăruia îndepărtat prin sentinţă judecătorească

Napoletanii au marcat toate cele 4 goluri în prima repriză, prin Koulibaly (min. 5), Lozano (min. 20), Politano (min. 30) și Elmas (min. 40).

Spezia a reușit să puncteze de două ori în repriza secundă, într-un interval de 3 minute, prin Gyasi (min. 70) și Acampora (min. 73).

Napoli se va duela în semifinale cu Atalanta, care a eliminat miercuri pe Lazio, cu 3-2.