Naţionala de fotbal a Braziliei a învins vineri seara cu scorul de 2-0 reprezentativa Ecuador, în preliminariile sud-americane ale CM 2022 din Qatar

Al Jazeera
Copa america Brazilia

Naţionala de fotbal a Braziliei a învins vineri seara cu scorul de 2-0 reprezentativa Ecuador, în preliminariile sud-americane ale CM 2022 din Qatar, obţinând cea de-a cincea sa victorie din tot atâtea meciuri, conform agerpres

La Porto Alegre, Richarlison a deschis scorul în minutul 64 după o pasă primită de la vedeta echipei, Neymar, atacantul lui PSG marcând cel de-al doilea gol în minutele de prelungire ale meciului (90+4) din penalty.

Brazilia s-a detaşat, după acest succes, în fruntea clasamentului, având 15 puncte, pe locul 2 fiind Argentina cu 11 puncte.

Marţi, la Asuncion, Brazilia va evolua împotriva Paraguay care joi a remizat (0-0) cu Uruguay.