Echipa New York Rangers a restabilit egalitatea (2-2) în duelul cu formaţia Carolina Hurricanes din semifinalele Conferinţei de Est a Ligii profesioniste nord-americane de hochei pe gheaţă (NHL), după ce a reuşit să se impună cu scorul de 4-1 în meciul al patrulea, disputat marţi seară, la Madison Square Garden, conform Agerpres.
Andrew Copp a fost cel mai bun jucător al gazdelor, reuşind un gol şi două pase decisive pe parcursul întâlnirii.
Aceasta este a doua victorie consecutivă obţinută de Rangers, după ce gruparea newyorkeză se înclinase în primele două jocuri cu Hurricanes.
Meciul al cincilea din această serie este programat joi seară la Raleigh (Carolina de Nord)
În Conferinţa de Vest, Edmonton Oilers este la un pas de calificarea în finală, după ce a obţinut marţi a treia victorie în patru meciuri (3-1) cu Calgary Flames, scor 5-3. Oliers poate accede în finală în cazul unui nou succes, joi la Calgary.
New York Rangers a restabilit egalitatea în duelul cu Carolina Hurricanes din semifinalele Conferinţei de Est a NHL
Explorează subiectul
Articole Similare

6
Maurizio Sarri, antrenorul lui Lazio, a suferit o operaţie minoră pe cord
6

19
Arsenal, îndemnată să transforme eșecul cu Aston Villa într-o lecție
19

11
Unirea Slobozia l-a transferat pe mijlocaşul Alexandru Albu
11

26
Radu Drăgușin, pe lista mai multor cluburi importante din Europa (presă)
26

31
Șeful FIFA explică de ce biletele la CM 2026 sunt atât de scumpe
31

38
Anthony Joshua, rănit într-un grav accident rutier în Nigeria. Două persoane și-au pierdut viața
38

38
Nico Rosberg, campion mondial în 2016 cu Mercedes, a vorbit despre colaborarea sa cu Michael Schumacher: era un maestru al manipulării psihologice
38

57
Cristian Chivu spune că Inter Milano este pregătită să lupte pentru titlu în Italia
57

26
De ziua Sfinţilor Inocenţi, echivalentul zilei de 1 aprilie în lumea hispanică, fanii au profitat de ocazine să glumească pe seama lui Cavani
26

10
Victorie pentru Pittsburgh Penguins în deplasarea de la Chicago - NHL
10

40
Inter Miami, noua campioană a MLS, condusă de Leo Messi, va începe un turneu de presezon în Peru
40

33
Pep Guardiola consideră că „ceaţa” s-a ridicat la Manchester City, dar insistă că nu a găsit o formulă magică pentru a revigora echipa
33

125
Val de critici după „Bătălia Sexelor”: Kyrgios o învinge pe Sabalenka, meciul este catalogat drept o „farsă”
125

















Comentează