Brazilianul Neymar a afirmat că selecţionata Belgiei ar putea fi "surpriza" viitoarei Cupe Mondiale de fotbal din Rusia, din 2018, iar la nivel individual l-a desemnat pe egipteanul Mohamed Salah, de la FC Liverpool, informează agenţia EFE.
"Cred că Belgia, care are o echipă excelentă, poate reprezenta o surpriză. La fel şi Salah (Mohamed), este în formă mare, este un mare jucător şi cred că poate face diferenţa la Cupa Mondială", a declarat vedeta selecţionatei Braziliei, într-un interviu acordat unuia dintre sponsorii săi.
Dar ca mari favorite, atacantul echipei Paris Saint-Germain a indicat, cum era de aşteptat, Brazilia, Germania, Franţa, Spania şi Argentina, anunță Agerpres.
Brazilia va evolua în Grupa E, alături de Elveţia, Costa Rica şi Serbia, la Cupa Mondială de anul viitor.
Comentează