Nici n-a luat-o bine de nevastă că i-a pus căluș la gură! Un primar din Brazilia s-a căsătorit cu un crocodil, căruia localnicii îi spun 'Mica prințesă'
Primarul unei localităţi din Mexic s-a însurat cu un crocodil, numit de localnici "Mica Prințesă”.
Primarul unui oraș din Mexic s-a însurat cu un crocodil. Nuntașii s-au distrat, au dansat și i-au cerut bărbatului să sărute "Mica Prințesă”.
"Accept responsabilitatea pentru că ne iubim. Acesta este ceea ce este important - Nu poţi avea o căsătorie fără dragoste!”, a spus Victor Hugo Sosa, potrivit tabloidului britanic Daily Star.
Pentru siguranța mirelui și a localnicilor, în timpul ceremoniei, reptila a avut botul legat pe parcursul zilei
Conform tradiției locale, crocodilul este o prințesă, iar căsătoria sa cu primarul va aduce abundență în sezonul de pescuit.
Membrii consiliului local au fost cei care au finanțat evenimentul. Localnicii care nu au vrut să contribuie la nunta primarului cu reptila au fost amendați.
S-a întâmplat în San Pedro Huamelula, sud-vestul Mexicului. Primarul s-a însurat cu femela crocodil ca parte a unui ritual vechi de secole ce simbolizează uniunea cu divinitatea. Oamenii cer astfel naturii propesteritate și abundență, potrivit Reuters.
Căsătoriile dintre bărbat şi femelele crocodil au loc de 230 de ani pentru a sărbători pacea dintre cele două regnuri indigene.
Comentează