Nicușor Dan intră în forță, după ce Florin Cîțu a făcut control la Primăria București: 'Se confirmă ce am spus. Există datorii uriașe'

Autor: Cristi Șelaru, Redactor

Publicat: 12-10-2020

Actualizat: 12-10-2020

Article thumbnail

Sursă foto: Inquam Photos / Octav Ganea

Primarul ales Nicușor Dan a reacționat, în direct la B1 TV, după controlul făcut de Ministerul Finanțelor la Primăria Capitalei, spunând că se confirmă faptul că există datorii uriașe ale instituției.

"M-a frapat diferența de discurs. Am avut un om care a spus cifre și o poezie din partea fostului primar. Deci se confirmă ce am spus. Există datorii uriașe.

Citește și: Codrin Ștefănescu, vești despre starea de sănătate a lui Liviu Dragnea: Starea lui de sănătate se deteriorează pe zi ce trece

O să vedem datoriile pe care companiile și primăria le au către societățile comerciale. raportul pe care l-a făcut ministrul de Finanțe ne este foarte util.

Când găsești ilegalități, te adresezi organelor competente.

Sper ca și rezultatul pe care l-am în alegerile locale să termine cu acest discurs populist", a spus primarul ales al Capitalei, Nicușor Dan.

Google News
Comentează
Articole Similare
Parteneri