Nu i-a ajutat Dumnezeu: Un bărbat care a spart cutia milei de la o mănăstire din Iași s-a ales cu dosar penal

Autor: Ioana Necula, Redactor

Publicat: 30-06-2020

Actualizat: 30-06-2020

Article thumbnail

Sursă foto: facebook

Un bărbat care a spart cutia milei de la Mănăstirea Hadâmbu, din comuna Ciurea, a fost prins de poliţişti, în cauză fiind deschis dosar pentru pentru furt calificat, potrivit Agerpres.

Citește și: ALERTE meteo: cod GALBEN de ploi și cod GALBEN de disconfort termic

"Poliţiştii Postului de Poliţie Ciurea au fost sesizaţi de reprezentanţii unei entităţi de cult că din cutia milei au fost sustraşi banii. În urma verificărilor a fost hoţul a fost identificat şi dus la sediul poliţiei pentru cercetări. Precizăm că în cauză s-a întocmit dosar penal sub aspectul săvârşirii de furt calificat. În acest caz cercetările continuă", a declarat, marţi, purtătorul de cuvânt al Inspectoratului de Poliţie Judeţean Iaşi, Anca Vîjiac.

Surse din rândul anchetatorilor susţin că bărbatul ar fi furat 2.000 de lei din cutia milei de la Mănăstirea Hadâmbu, dar şi că el era căutat după ce ar fi comis fapte similare şi în alte judeţe.

Google News
Comentează
Articole Similare
Parteneri