O palmă dată occidentului! Mesajul fanilor de la Steaua Roşie Belgrad la meciul cu Glasgow Rangers include și atacul NATO asupra Yugoslaviei: Daţi păcii o şansă

Ultraşii echipei Steaua Roşie Belgrad au afişat un banner uriaş la pauza meciului cu Glasgow Rangers din Liga Europa, ei reamintind ţările în care puterile occidentale au intervenit militar. "Tot ce spunem este: Daţi păcii o şansă", se arată la finalul acestui lung mesaj, conform news.ro.

În bannerul uriaş desfăşurat în tribune sunt enumerate ţările în care s-a intervenit militar, de la Coreea în 1950 până la Siria în 2011.

"Tot ce spunem este: Daţi păcii o şansă", se încheie mesajul arborat de ulraşii sârbi.

Steaua Roşie Belgrad a învins Glasgow Rangers, scor 2-1, dar a ratat calificare în sferturile Ligii Europa, după ce în tur a pierdut, scor 0-3.