ȘOC la Mondiale: Germania, campioana mondială en titre, a fost UMILITĂ de Mexic - VIDEO

mexic fotbal

Campioana mondială en titre, Germania, a fost învinsă, duminică, pe pe Stadionul Lujniki din Moscova, de Mexic, cu scorul de 1-0 (1-0), în etapa I a Grupei F a turneului final al CM.

În minutul 35, Lozano a finalizat o acţiune de contraatac din trei pase a mexicanilor. El a marcat după ce l-a driblat în careu pe Ozil, venit să acopere apărarea şi după ce a primit o pasa de la "Chicharito" Hernandez.

Intrat pe teren în repriza a doua, mexicanul Rafael Marquez, 39 de ani, evoluează pentru a cincea oară la un turneu final al Cupei Mondiale.

Au evoluat următoarele echipe:

Germania: Neuer - Kimmich, J. Boateng, Hummels, Plattenhardt (Mario Gomez '79) - Khedira (Reus '60), Kroos - T. Muller, Ozil, Draxler - Werner (Brandt '86). Selecţioner Joachim Low;

Mexic: Ochoa - Salcedo, Ayala, Moreno, Gallardo - Layun, Herrera, Guardado (Rafael Marquez '74) - Vela (Alvarez '58), Hernandez, Lozano (Raul Jimenez '66). Selecţioner Juan-Carlos Osorio.

Arbitru: Alireza Faghani (Iran).

Într-un alt meci din etapa I a Grupei F, Suedia va evolua împotriva Coreei de Sud, luni, de la ora 15.00, la Nijnîi Novgorod.