DESCARCĂ APLICAȚIA: iTunes app Android app on Google Play Windows Phone Store
CELE MAI NOI ȘTIRI ȘI ALERTE BREAKING NEWS: ACTIVEAZĂ NOTIFICĂRILE

OFICIAL - PSD a validat candidații la parlamentare în alte 14 județe: Robert Cazanciuc, Eugen Teodorovici, Titus Corlățean - capi de listă

candidati

Consiliul Politic National al PSD a validat, miercuri, candidații pentru alegerile parlamentare în județele Argeș, Brașov, Botoșani, Ilfov, Dâmbovița, Giurgiu, Iași, Ialomița, Mureș, Sălaj, Teleorman, Tulcea, Vaslui și Vâlcea:

Vezi aici și lista candidaților din alte 8 județe. Lista pe București este aici.

Argeș

Senat

  1. Puiu Ovidiu
  2. Stochici Cristina Maria
  3. Enache Valentin

Camera Deputaților

  1. Simona Bucura Oprescu
  2. Pavelescu Nicolae
  3. Georgescu Nicolae
  4. Mihalcea Remus

Brașov

Senat

  1. Dunca Marius
  2. Toanchina Marius Gheorghe
  3. Henegar Ioana Adriana

Camera Deputaților

  1. Rosaliu Marian Iulian
  2. Predescu Ana Loredana
  3. Patrascu Lucian

Botosani

Senat

  1. Trufin Lucian
  2. Lupașcu Costel
  3. Guraliuc Elena Ramona

Camera Deputaților

  1. Marius Budai
  2. Șlincu Dan Constantin
  3. Pătrăuceanu Constantin Niculai

Ilfov

Senat

  1. Mihai Alfred Laurențiu
  2. Iordache Viorel
  3. Bolintineanu Gheorghe

Camera Deputaților

  1. Ghiță Daniel
  2. Burghiu David Alexandru
  3. Coman Ion Tudor

Dâmbovita

Senat

  1. Titus Corlățean
  2. Gilia Claudia
  3. Săvoiu Ionuț

Camera Deputaților

  1. Vulpescu Ioan
  2. Holban Georgeta
  3. Popa Radu Mihai

Giurgiu

Senat

  1. Robert Cazanciuc
  2. Basangiac Constantin
  3. Bălan Cristina

Camera Deputaților

  1. Mina Marian
  2. Dinu Elena
  3. Toma Bogdan

Iași

Senat

  1. Popa Maricel
  2. Cojocaru Bogdan
  3. Boișteanu Paul Corneliu
  4. Boca Adrian Florin

Camera Deputaților

  1. Toma Vasilică
  2. Cîtea Vasile
  3. Ostaficiuc Marius Eugen

Ialomița

Cameră

  1. Mușoiu Ștefan
  2. Dumitrescu Raluca Georgiana
  3. Patrichi Liviu Daniel

Camera Deputaților

  1. Țintă Ștefan
  2. Grigore Emil Cătălin
  3. Toma Nicoleta

Mureș

Senat

  1. Azamfirei Leonard
  2. Pop Cosmin
  3. Bardoși Dragoș

Camera Deputaților

  1. Gliga Dumitrița
  2. Florin Buicu

Sălaj

Camera Deputaților

  1. Neagă Florian Claudiu
  2. Panie Sergiu
  3. Cheșchi Ioan

Senat

  1. Pop Gheorghe
  2. Fort Călin Cristian
  3. Man Dorel Liviu

Teleorman

Senat

  1. Cristescu Ionel Dănuț
  2. Dumitrescu Mircea
  3. Vișan Iuliana Valentina

Camera Deputaților

  1. Piper Savin Florin
  2. Stancu Paul
  3. Panagoriț Ioana

Tulcea

Senat

  1. Eugen Teodorovici
  2. Vizauer Lavinia

Camera Deputaților

  1. Furtună Mihaela
  2. Luca Andaluzia
  3. Avram Marian

Vaslui

Senat

  1. Gabriela Crețu
  2. Caragață Valeriu

Camera Deputaților

  1. Popică Eduard Andrei
  2. Solomon Adrian
  3. Stativă Irinel Ioan

Vâlcea

Senat

  1. Matei Constantin Bogdan
  2. Mihăilescu Gheorghe

Camera Deputaților

  1. Popa Ștefan Ovidiu
  2. Oteșanu Daniela
  3. Neață Eugen

ACTIVEAZĂ NOTIFICĂRILE

Fii la curent cu cele mai noi stiri.

Urmărește stiripesurse.ro pe Facebook

×
NEWSLETTER

Nu uitaţi să daţi "Like". În felul acesta nu veţi rata cele mai importante ştiri.