Olympique Lyon a remizat cu Zenit, scor 1-1, în prima etapă din grupele Ligii Campionilor

Olympique Lyon

Olympique Lyon a remizat, marți, cu Zenit, scor 1-1, în prima etapă din grupele Ligii Campionilor, anunță MEDIAFAX.

Zenit a deschis scorul, în minutul 41, prin golul marcat de Sardar Azmoun. Memphis Depay a readus echilibrul pe tabela de marcaj, transformând un penalty în minutul 50.

Echipele folosite:

Olympique Lyon: Lopes – Dubois, Denayer, Marcelo, Kone – Mendes, Tousart, Reine-Adelaide (Terrier 86) – Traore (Cornet 77), Dembele, Depay

Zenit: Lunev – Santos, Rakitsky, Ivanovic, Karavaev (Shatov 78) – Zhirkov (Kuzyayev 64), Osorio, Barrios, Driussi – Azmoun (Ozdoev 46), Dzyuba

În următoarea etapă, Olympique Lyon va înfrunta Leipzig, iar Zenit va întâlni Benfica.