Olympique Marseille se menţine pe locul 2 în Ligue 1, după victoria, cu 2-0, obţinută la Toulouse

Olympique Marseille

Olympique Marseille a învins, duminică, în deplasare, cu scorul de 2-0 (0-0), formaţia Toulouse, în etapaa XIV-a a campionatului francez, Ligue 1 potrivit news.ro

Victoria echipei din Marsilia a venit după ce jucătorul gazdelor Moreira a fost eliminat, în minutul 41.

Golurile au fost marcate în ultimul sfert de oră, de Benedetto '76 şi Radonjici '79.

Acest rezultat menţine formaţia antrenată de Andre Villas-Boas pe locul 2 în clasament, cu 25 de puncte, după liderul PSG, care a acumulat 33 de puncte.

Angers este pe locul 3, cu 24 de puncte.

În celelalte meciuri jucate duminică, Bordeaux a învinsa, acasă, cu 2-1, pe Monaco, iar Saint-Etienne, a remizat, tot pe teren propriu, cu Montpellier, scor 0-0.