OMS intră tare în plin război: Rusia e acuzată că a atacat șase noi unități medicale într-o singură zi

Autor: Cristi Șelaru, Redactor

Publicat: 21-03-2022

Actualizat: 21-03-2022

Article thumbnail

Sursă foto: vaticannews

Organizația Mondială a Sănătății anunță că sase unități medicale din Ucraina au fost atacate de ruși într-o singură zi. Potrivit OMS, atacurile au avut loc duminică. Anunțul a fost făcut pe Twitter, iar organizația confirmă că este vorba despre o serie de noi atacuri, scrie Mediafax.

Citește și: Psihologul Cristian Andrei face profilul psihologic al lui Putin: Are o problemă serioasă cu femeia. Îi place când plânge

Citește și: Ion Cristoiu, opinia zilei: M-am convins încă o dată că americanilor nu le ies filmele despre ruși

În cele 25 de zile de la începerea invaziei, au fost confirmate 52 de atacuri asupra unor unități medicale „Acest lucru este inacceptabil. Sisteme de îngrijire a sănătății trebuie protejate întotdeauna”, scrie în anunțul OMS.

Google News
Explorează subiectul
Comentează
Articole Similare
Parteneri