Panathinaikos Atena, condusă de Ladislau Boloni, a fost eliminată din Cupa Greciei

fanatik.ro
ladislau boloni

Panathitaikos Atena, echipa condusă de Ladislau Boloni, a fost eliminată miercuri seara din Cupa Greciei, în sferturile de finală ale competiției, de formația PAS Giannina, în două manșe, încheiate ambele cu scor identic 2-1/2-1.

Ladislau Boloni și Panathinaikos Athena și-au încheiat aventura în Cupa Greciei, miercuri seara, fiind învinși de PAS Geannina și pe teren propriu, cu 2-1, după ce pierduseră, cu același scor, și meciul tur, din deplasare, potrivit mediafax.ro.

Citește și: EXCLUSIV Prima reacție a lui Traian Berbeceanu, după ce a fost eliberat din funcția de prefect al Capitalei: ‘Consider că mi-am făcut datoria față de bucureșteni’

Calificarea a fost jucată practic în primele 10 minute, când formația antrenată de român, a primit un gol în minutul 2 și un autogol, în minutul 9.

Cele două reușite au turnat plumb în picioarele gazdelor, care nu au mai avut puterea să revină, fiindu-le necesare 4 goluri pentru calificare.

Au reușit doar unul, în minutul 75, fiind în cele din urmă eliminați din competiție. Tot miercuri, PAOK Salonic s-a calificat în semifinale, după ce a învins în dublă manșă pe Lamia (5-2/1-1).