Pandurii au spulberat Viitorul lui Hagi / VIDEO

pandurii

Pandurii a învins în deplasare pe Viitorul, scor 3-1, și a urcat pe locul 3 în clasamentul regulat al Ligii 1. Primul gol al partidei a fost marcat în minutul 48 de Ioan Hora, care a primit o pasă pe culoar de la Nicoară și l-a executat pe Pecanha la colțul lung.

Cu un sfert de oră înainte de finalul partidei, Ropotan a majorat diferența după o greșeală uriașă a lui Nedelcu. Două minute mai târziu, Florin Tănase a redus din handicap cu o lovitură de cap, după un corner. Scorul final a fost stabilit de Mrzljak, cu 5 minute înainte de final, când a profitat de o eroare a lui Pecanha.

Vezi golurile AICI

În prima etapă din play-off, Pandurii va juca pe terenul lui ASA Târgu Mureș în weekend-ul 5 - 6 martie. De partea cealaltă, Viitorul se va deplasa la Astra.