Pandurii şi Chiajna au dat-o la pace: Egal fără goluri într-un meci nebun

pandurii poli

Concordia Chiajna şi Pandurii Târgu Jiu au terminat la egalitate în ultimul meci din etapa a 11-a, scor 0-0, după o partidă cu multe ocazii importante. Ţucudean a fost primul care l-a încercat pe Bălgrădean în minutul 3, dar şutul său de la 20 de metri a fost prins cu siguranţă de portarul ilfovenilor. Bărboianu a răspuns şi el cu aceeaşi monedă, dar Lazar n-a avut probleme şi doar a privit balonul cum trece pe lângă poarta sa. După 39 de minute, Bucurică a dat mari emoţii gorjenilor când a lovit bara transversală după un şut puternic, din unghi. Cu un minut înaintea finalului primei părţi, Constantinescu şi-a făcut frumos mingea pe şut din faţa careului, dar Lazar a reţinut în doi timpi. Imediat după pauză, ilfovenii au pornit cu aceeaşi poftă ofensivă, însă nici şutul puternic al lui Grădinaru de la 20 de metri nu l-a învins pe goalkeeper-ul Pandurilor. În minutul 65, Marian Constantinescu a primit o centrare de pe stânga şi a reluat cu capul, din plonjon, dar portarul a reuşit să respingă în corner, din apropierea vinclului.

Cu 5 minute înainte de final, Obodo a încasat al doilea cartonaş galben şi a fost trimis la vestiare, după un fault asupra lui Bărboianu. După această etapă, Concordia Chiajna a urcat pe locul 10, cu 12 puncte, în timp ce Pandurii sunt pe poziţia a 6-a, cu 16 puncte, conform gsp.ro.