Panică într-un bloc din Buzău: 20 de persoane au fost evacuate din calea flăcărilor

Autor: Ioana Necula, Redactor

Publicat: 01-01-2020

Actualizat: 01-01-2020

Un incendiu a izbucnit miercuri la etajul patru al unui bloc din localitatea buzoiană Berca, 20 de persoane fiind evacuate, potrivit Agerpres.

Potrivit purtătorului de cuvânt al ISU Buzău, Vasile Prahoveanu, din cauza fumului din bloc, locatarii au fost evacuaţi.

Citește și: Marcel Vela a EXPLODAT, în plină ședință a MAI: a CONCEDIAT pe loc un șef din Poliție

"La faţa locului acţionează pompieri de la staţia Petrom Berca şi două echipaje venite de la Buzău, din care o autospecială cu macara. Circa 20 de locatari din bloc au fost evacuaţi din pricina fumului de pe scările blocului", a declarat sursa citată.

Potrivit martorilor oculari, în apartamentul în care a izbucnit incendiul se afla un tânăr în vârstă de 30 de ani. Posibilele cauze ale declanşării focului sunt o scurgere de la o butelie sau o ţigară uitată aprinsă.

Google News
Comentează
Articole Similare
Parteneri