PAOK a pierdut derbiul cu Olympiacos, acasă, scor 1-4

etimg.com
minge

Echipa greacă PAOK Salonic, condusă de tehnicianul român Răzvan Lucescu, a pierdut duminică seara, pe teren propriu, scor 1-4, în faţa formaţiei Olympiacos Pireu, în etapa a 23-a din campionatul Greciei, potrivit news.ro

Olympiacos a condus cu 1-0, prin reuşita lui Fran Navarro, din minutul 29, însă gazdele au reuşit să egaleze în minutul 39, când a înscris Kiril Despodov.  Oaspeţii au controlat însă startul reprizei secunde şi au înscris în minutul 54, prin Daniel Podence, iar în finalul meciului au mai trimis de două ori balonul în poartă, prin Ayoub El Kaabi, jucător intrat pe teren în minutul 76. El Kaabi a marcat în minutele 83 şi 90, ducând scorul la 4-1 pentru Olympiacos care este pe locul 4 în campionat, cu 47 de puncte.

PAOK e pe locul secund, cu 51 de puncte, toto atâtea cate are şi Panathinaikos, echipa de pe locul 3.