Partidul AUR atrage atenția asupra unei posibile manipulări care ar avea loc chiar în aceste momente. Diverși indivizi s-ar fi prezentat la ușa unor simpatizanți ai partidului și le-ar fi oferit 200 de lei pentru a merge la proteste.
”ATENȚIE: Se pregătește o mare manipulare
AUR nu dă bani oamenilor care ies în stradă! AUR face apel la calm și nu instigă oamenii la violentă! Încercarea sistemului de a păta imaginea partidului este un gest care denotă disperare. Iar mesajul nostru este clar: NU VEȚI ÎNVINGE! Poporul este mai presus de sistem, iar voința poporului trebuie ascultată!
Mai mulți oameni ne-au semnalat faptul că la ușa lor s-au prezentat indivizi care ar fi promis 200 de lei din partea AUR celor care ies în stradă. FALS! Se încearcă crearea unei diversiuni, astfel încât, în cazul unor incidente, oamenii să declare la poliție că au primit bani din partea partidului”, transmit cei de la Partidul Alianța pentru Unirea Românilor.
Comentează