Pas greșit pentru U Cluj în lupta pentru promovare - A perdut, scor 2-3, cu Ripensia Timişoara

steaua u cluj

Formaţia Universitatea Cluj a fost învinsă, vineri, pe teren propriu, cu scorul de 3-2, de echipa Ripensia Timişoara, într-un meci din etapa XXXII-a a Ligii a II-a.

Golurile învingătorilor au fost marcate de Dumiter ’26, ’50 şi Drăghici ‘90+8. Pentru gazde au înscris Gavra ’22 şi Haţiegan ’55.

Tot vineri, ACS Poli Timişoara s-a impus în deplasare, scor 1-0, în faţa echipei ASU Politehnica Timişoara. Golul a fost marcat de Chemin, în minutul 54. În minutul 82, de la ACS a fost eliminat Golda.

Sâmbătă, de la ora 12.00, este programat meciul FC Petrolul - Daco-Getica Bucureşti, iar duminică, de la ora 11.00, partida FC Argeş - Farul Constanţa.

Academica Clinceni conduce în clasament, cu 73 de puncte, urmată de Chindia, cu 70 de puncte, Universitatea Cluj, 66 de puncte, Sportul Snagov, 63 de puncte şi FC Petrolul 62 de puncte.