DESCARCĂ APLICAȚIA: iTunes app Android app on Google Play Windows Phone Store
CELE MAI NOI ȘTIRI ȘI ALERTE BREAKING NEWS: ACTIVEAZĂ NOTIFICĂRILE

Perechea Alexandru Jecan/Dan Alexandru Tomescu s-a calificat în sferturile de finală ale probei de dublu a turneului de tenis Trofeul Ţiriac-Năstase

tenis

Perechea Alexandru Jecan/Dan Alexandru Tomescu s-a calificat în sferturile de finală ale probei de dublu a turneului de tenis Trofeul Ţiriac-Năstase (challenger), dotat cu premii totale de 44.820 de euro, care are loc la Centrul Naţional de Tenis din Bucureşti, după 4-6, 7-6 (3), 10-3 cu cuplul Alessandro Motti (Italia)/Alexei Vatutin (Rusia).

În schimb, Marius Copil şi Adrian Ungur au fost învinşi de italienii Flavio Cobolli/Julian Ocleppo, cu 7-6 (7), 6-1.

Tinerii Nicholas David Ionel şi Filip Cristian Jianu au fost întrecuţi şi ei în primul tur, de cuplul Ruben Gonzales (Filipine)/Hunter Johnson (SUA), cu 6-1, 7-5.

La simplu, italianul Stefano Travaglia, principalul favorit, s-a calificat în sferturi, după ce l-a învins pe italianul Flavio Cobolli cu 2-6, 6-4, 6-2.

O mare surpriză a produs italianul Riccardo Bonadio, care a trecut de moldoveanul Radu Albot, al doilea favorit, cu 6-3, 6-3.

Rezultatele de miercuri:
simplu, optimi de finală
Stefano Travaglia (Italia/N.1) - Flavio Cobolli (Italia) 2-6, 6-4, 6-2
Riccardo Bonadio (Italia) - Radu Albot (R. Moldova/N.2) 6-3, 6-3
Vitali Saciko (Ucraina) - Maximilian Marterer (Germania/N.6) 6-3, 2-6, 7-6 (0)
Lorenzo Giustino (Italia) - Matteo Arnaldi (Italia) 2-6, 7-5, 6-4
dublu, turul I
Flavio Cobolli/Julian Ocleppo (Italia) - Marius Copil/Adrian Ungur 7-6 (7), 6-1
Radu Albot/Alexander Cozbinov (R. Moldova) - Jay Clarke (Marea Britanie)/Jelle Sels (Olanda) 7-6 (4), 4-6, 10-4
Maximilian Marterer (Germania)/Lukas Rosol (Cehia) - Geoffrey Blancaneaux (Franţa)/Vladislav Orlov (Ucraina) 6-3, 6-3
Alexandru Jecan/Dan Alexandru Tomescu - Alessandro Motti (Italia)/Alexei Vatutin (Rusia) 4-6, 7-6 (3), 10-3
Ruben Gonzales (Filipine)/Hunter Johnson (SUA/N.3) - Nicholas David Ionel/Filip Cristian Jianu 6-1, 7-5
Vladimir Ignatik (Belarus)/Dragoş Nicolae Mădăraş (Suedia) - Vit Kopriva/Jiri Lehecka (Cehia) 5-7, 7-5, 10-4
Jamie Cerretani (SUA)/Luca Margaroli (Elveţia/N.1) - Teimuraz Gabaşvili (Rusia)/Glenn Smits (Olanda) 7-5, 6-2

ACTIVEAZĂ NOTIFICĂRILE

Fii la curent cu cele mai noi stiri.

Urmărește stiripesurse.ro pe Facebook

×
NEWSLETTER

Nu uitaţi să daţi "Like". În felul acesta nu veţi rata cele mai importante ştiri.