FCSB - Universitatea Craiova este duelul finalului de an în Liga 1. Cu un egal, oltenii rămân pe locul 3 și pot ataca în forță partidele de la începutul anului. 4.000 de suporteri și-a anunțat prezența la partida de pe „Arena Națională”, anunță MEDIAFAX.
Victor Pițurcă și-a început aventura la Craiova cu un meci cu FCSB, pe teren propriu. Echipa lui Bogdan Vintilă a câștigat cu 1-0 și a dat lovitura prin Tsoumou, fotbalist ajuns între timp pe „lista neagră” a patronului Gigi Becali. De când a promovat în Liga 1, în anul 2014, Craiova a pierdut șapte din cele opt confruntări disputate pe terenul roș-albaștrilor. Oltenii au câștigat în acest an singura partidă disputată pe „Arena Națională”: 2-0 cu Dinamo, în etapa a doua.
Citește și: Guvernul provoacă CUTREMUR în rândul bugetarilor: 9 măsuri care vor afecta angajații la stat
„Cred și sper să fie un spectacol reușit, iar echipa care o să câștige să fie Craiova.” , a spus antrenorul oltenilor, Victor Piţurcă.
Oaspeții au venit cu trenul la București. Echipa lui Victor Pițurcă va avea galerie zdravănă la partida cu FCSB. 4.000 de olteni au anunțat că vor fi în tribună. Galerie vor face și Alex Mitriță și Alexandru Băluță. Cei doi foști căpitani din Bănie au plecat spre București cu mașina. Anunțul și fotografia au ajuns pe pagina de socializare a Universității Craiova.
Comentează