Petrolul a pierdut la Academica Clinceni cu 2-1, după ce a condus la pauză

petrolul ploiesti

FC Petrolul a fost învinsă, marţi, în deplasare, de Academica Clinceni, cu scorul de 2-1 (0-1), în primul meci al etapei a XIX-a a Ligii a II-a.

Oaspeţii au condus la pauză prin golul lui Grecu, din minutul 43. După pauză, Robert Ion '53 şi '65

În minutul 87, un fan al Petrolului a intrat pe teren, fiind cu greu imobllizat de forţele de ordine.

Ploieştenii au ratat, astfel, şansa de a urca pe locul I în clasament şi coboară de pe locul 3 pe 4, cu 39 de puncte, la un punct de Chindia Târgovişte şi Sportul Snagov, care vor evolua joi, respectiv miercuri în această etapă.

Academica urcă provizoriu de pe locul 5 pe 3, cu acelaşi număr de puncte ca Petrolul, dar cu un golaveraj superior.