Pisa a învins-o pe Ternana, într-un meci în care Olimpiu Moruțan a dat două pase decisive: Adrian Rus și Marius Marin au intrat pe final

Olimpiu Moruțan

Olimpiu Moruţan a început ca titular meciul cu Ternana şi nu a dezamăgit. Mijlocaşul român a a oferit pasele decisive la golurile unu şi trei ale Pisei, şi a stat la originea golului doi, într-un meci câştigat de gazde cu scorul de 3-1. Moruţan a fost înlocuit în minutul 86 cu Adrian Rus. Marius Marin a intrat pe teren în minutul 71. Pisa este pe locul 10 în clasament, cu 18 puncte.

Într-un alt meci, Parma a pierdut acasă cu Modena, scor 1-2, iar Dennis Man a fost titular, fiind înlocuit în minutul 80. Valentin Mihăilă a intrat pe teren în minutul 68. Parma se află pe poziţia a patra, cu 22 de puncte, scrie news.ro.