Poli Iaşi – FCU Craiova 1948, scor 0-0. Oltenii au avut un gol anulat

Credit Photo: Alexandru Ștefan Făsui
poli iasi

Formaţia Poli Iaşi a remizat, luni, pe teren propriu, scor 0-0, cu echipa Universitatea Craiova, într-un meci din etapa a treia a play-out-ului Superligii.

În minutul 16, un gol al oltenilor a fost anulat pentru ofsaid, după consultarea VAR.

De asemenea, în minutul 30 arbitrul a dictat penalti pentru FCU, dar decizia a fost anulată tot după consultarea VAR.

Poli Iaşi: Lung Jr. – Stefanovici, Samayoa, Bouhenna (Ilie ’79), Todoroski – Bordeianu (Jatoba ’78) – Allan Oliveira Mota (L. Mihai ’37), Marchioni, A. Roman, Bettaieb (Harrison ’64) – Sergiu Buş (Kabran ‘65. Antrenor: Toni Da Silva.

FCU Craiova: Gurău – Compagnucci, Lacroix, Lekiatas, Padula – Albu, Vl. Pop (Negru ’71) – Baeten, Chiţu (Ibrahimi ’67), Bahassa (Sidibe ’46) – Blănuţă (Blidar ’89). Antrenor: Eugen Trică.

Cartonaşe galbene: Bettaieb ’51, Bouhenna ’53, Harrison ’66 / Lacroix ‘45+2, Pop ’70, Baeten ‘72

Arbitri: Rareş George Vidican – Valentin Avram, Alexandru Cerei – Claudiu Marcu

Arbitri VAR: Iulian Dima, Mihăiţă Necula

Observator: Liviu Ciubotariu