Preliminariile Europa Conference League: Sepsi OSK egalează sub privirile lui Viktor Orban

Sepsi Sfântu Gheorghe

Echipa de fotbal Sepsi OSK se află la egalitate, scor de 1-1, cu formaţia slovenă Olimpija Ljubljana la pauza partidei care se dispută, joi seara, pe Arena Sepsi OSK din Sfântu Gheorghe, în prima manşă a turului secund preliminar al Europa Conference League.

Pentru formaţia covăsneană a înscris Marius Ştefănescu în minutul 45+4, după ce portarul advers apărare penalty-ul executat de acelaşi jucător, în timp ce pentru Olimpija Ljubljana a marcat mijlocaşul sloven Svit Seslar în minutul 4.

Partida dintre Sepsi și Olimpia Lubjiana are parte de un spectator de lux. Prezent la școala de vară de la Băile Tușnad, Viktor Orban asistă împreună cu selecționerul Ungariei la partida din preliminariile Conference League.