Premier League: Fulham o învinge pe Chelsea, scor 2-1

Premier League

Echipa engleză Fulham a învins joi, pe teren propriu, formaţia Chelsea, scor 2-1, într-un meci restant contând pentru etapa a 7-a din Premier League, transmite news.ro.

Fulham a deschis scorul pe Craven Cottage, în minutul 25, când Kepa a fost învins de şutul lui Willian. Kalidou Koulibaly a reuşit egalarea imediat după pauză, în minutul 47, însă londonezii au rămas în zece după ce noul sosit în trupa lui Graham Potter, Joao Felix, a fost eliminat în minutul 58. Gazdele au reuşit să înscrie golul victoriei în minutul 73, prin Carlos Vinicius, cu o lovitură de cap şi Fulham este pe locul 6 în Premier League, cu 31 de puncte.

Fulham a reuşit să o învingă pe Chelsea pentru prima oară în ultimii 17 ani, în Premier League.