Premier League: Manchester United o învinge pe Bournemouth, iar Brighton se impune în faţa lui Everton. Arsenal – remiză cu Newcastle

Premier League

Echipa engleză Manchester United a învins marţi, pe teren propriu, scor 3-0, formaţia Bournemouth, într-un meci al etapei a 19-a din Premier League. Brighton s-a împus la Liverpool, cu Everton, scor 4-1, iar Arsenal a reuşit doar un egal, pe teren propriu, cu Newcastle, scor 0-0, anunță news.ro.

Manchester United a înregistrat o nouă victorie după plecarea lui Cristiano Ronaldo. Echipa lui Erik ten Hag a învins pe Bournemouth cu 3-0, după un meci pe care l-a dominat în întregime şi a urcat până pe locul 4, cu 35 de puncte.

Brighton a învins pe Everton, chiar la Liverpool, cu 4-1,după ce în minutul 57 conducea cu 4-0. Brighton e pe locul 8, cu 27 de puncte,

În derby-ul rundei, Arsenal Londra şi Newcastle au încheiat la egalitate, scor 0-0. A fost un meci cu nouă cartonaşe galbene, în care londonezii au cerut un penalti în minutul 41, însă, după consultarea VAR, arbitrul Andy Madley a decis să nu acorde nimic. Arsenal rămâne pe primul loc, cu un avans de 8 puncte faţă de locul secund, ocupat de Manchester City, iar Newcastle se află pe ultima treaptă a podiumului, la egalitate de puncte cu Manchester United, 35, dar cu un golaveraj mult mai bun.