PREMIERĂ ISTORICĂ pentru Steaua: A bătut o echipă italiană, după 1-0 cu Lazio Roma / VIDEO

gsp.ro
Steaua bucurie gol

Steaua a reușit o premieră istorică! A reușit prima victorie împotriva unei echipe din Italia, după ce a învins-o pe Lazio Roma, pe Arena Națională. Singurul gol a meciului a fost marcat de Gnohere, în minutul 29, în prima manşă a 16-imilor de finală ale Ligii Europa.

Vezi golul AICI

În minutul 45, Milinkovic-Savic (Lazio) a ratat o ocazie importantă, trimiţând mingea cu capul în bara transversală.

FCSB: Vlad - Benzar, Planic, Găman, Junior Morais - Pintilii (Teixeira '46), Nedelcu - Man, Budescu, Fl. Tănase (Coman '58) – Gnohere (Cr. Tănase '82). Antrenor: Nicolae Dică.

Lazio Roma: Strakosha - Bastos, Luis Felipe, Caceres - Basta, Murgia, Lucas Leiva, Milinkovic-Savic, Lukaku (Lulic '75) - Nani (Felipe Anderson '56), Caicedo (Immobile '56). Antrenor: Simone Inzaghi.

Cartonaşe galbene: Pintilii '26, Vlad '64, Găman '78 / Milinkovic-Savic '9, Caceres '45+1, Lukaku '45+3, Luis Felipe '52, Immobile '90+1

Meciul a fost arbitrat de germanul Deniz Aytekin, ajutat de asistenţii Eduard Beitinger şi Rafael Foltyn şi de adiţionalii Daniel Siebert şi Benjamin Brand. Arbitru de rezervă este Marco Achmuller.

La meci au asistat aproximativ 33.000 de spectatori, între care şi 1.200 de fani Lazio.

Returul va avea loc joia viitoare, la Roma.