Bursa de Valori Bucureşti (BVB) şi Libra Internet Bank (LIBRA30E) organizează un eveniment de deschidere a şedinţei de tranzacţionare de joi, 3 septembrie, cu ocazia listării primei emisiunii de obligaţiuni a băncii la BVB, pe Sistemul Multilateral de Tranzacţionare (SMT).
Deschiderea oficială a şedinţei de tranzacţionare va avea loc la sediul BVB şi se va desfăşura într-un cadru restrâns, cu respectarea reglementărilor în vigoare privind desfăşurarea de evenimente, în contextul pandemiei de COVID-19.
Evenimentul va fi transmis live pentru a putea permite cât mai multor persoane interesate să urmărească evenimentul şi declaraţiile reprezentanţilor Libra Internet Bank, Tradeville şi ai Bursei de Valori Bucureşti.
Libra Internet Bank a atras 4,29 milioane euro, printr-un plasament privat de obligaţiuni subordonate, negarantate şi denominate în euro, şi derulat pe piaţa de capital în perioada 17 - 23 martie 2020.
Plasamentul privat pentru vânzarea obligaţiunilor Libra Internet Bank a fost intermediat de către TradeVille. Obligaţiunile au fost subscrise de 27 de investitori, dintre care 2 sunt investitori instituţionali şi 25 de retail (o persoană juridică şi 24 de persoane fizice), conform datelor publicate pe site-ul BVB.
Primele obligațiuni Libra Internet Bank la BVB
Articole Similare

1.263
Chiriile intră pe o nouă spirală a scumpirilor după ce au fost majorate impozitele pe proprietate
1.263

23.918
Vești mari pentru românii de la casă: Construcția din curte care nu mai aduce amenzi de până la 100.000 de lei
23.918

6.744
„Ilie Sărăcie”, de la glumă la realitate - TOP 30 măsuri prin care Guvernul Bolojan a lovit în finanțele românilor în doar șase luni
6.744

471
Hidro Prahova: 'Nu sunt noi contaminări ale apei'. Compania acuză presa că a creat panică. Care este situația
471

2.228
Panică în Sectorul 3: Distrigaz oprește gazul într-un bloc din cauza unui incident - 165 de clienți afectați. Când se reia alimentarea
2.228

918
Plăți făcute de roboți! Agenții AI schimbă regulile jocului: Visa și Mastercard accelerează trecerea la comerțul autonom
918

4.052
Site-ul Ghiseul.ro a căzut: „Șoc și groază!” / Românii se înghesuie să-și calculeze noile taxe
4.052

2.646
Implanturi cerebrale pe bandă rulantă: Elon Musk promite o procedură chirurgicală complet automatizată în 2026
2.646

73
Trump Media intră agresiv pe piața crypto: token digital distribuit tuturor acționarilor
73

68
Peste 17.000 de firme şi-au suspendat activitatea anul trecut
68

4.609
IPJ Ilfov a anunțat ce a căutat la perchezițiile făcute în casa Rodicăi Stănoiu, fost ministru al justiției
4.609

296
Sfârșitul dominației Tesla? Cum a reușit BYD să recupereze terenul și să devină noul favorit al pieței
296

11.680
'România nu este oaia neagră a Europei / Trebuie să strângem din dinți'. Șeful Consiliului Fiscal explică de ce 2026 este an-cheie pentru țară
11.680
















Comentează