DESCARCĂ APLICAȚIA: iTunes app Android app on Google Play Windows Phone Store
CELE MAI NOI ȘTIRI ȘI ALERTE BREAKING NEWS: ACTIVEAZĂ NOTIFICĂRILE

Programul finalelor de luni, 2 august, la Tokyo

gds.ro
Jocurile Olimpice

Nu mai puţin de 23 de titluri olimpice se vor decerna luni 2 august la Jocurile de la Tokyo, cele mai multe finale fiind programate la atletism (cinci).

Gimnastica artistică şi luptele vor avea fiecare câte trei campioni olimpici, badmintonul, ciclismul pe pistă, echitaţia, halterele, tirul sportiv şi yachtingul vor oferi câte două medalii de aur, potrivit agerpres.ro.

Programul finalelor de luni 2 august (ora României):

ATLETISM

04:20 (Olympic Stadium) săritura în lungime - masculin

05:50 (Olympic Stadium) 100 m garduri - feminin

14:00 (Olympic Stadium) aruncarea discului - feminin

15:15 (Olympic Stadium) 3.000 m obstacole - masculin

15:40 (Olympic Stadium) 5.000 m feminin

BADMINTON

07:00 (Musashino Forest Sport Plaza) dublu feminin - meciul pentru bronz: Lee Sohee/Shin Seungchan (Coreea de Sud) - Kim Soyeong/Kong Heeyong (Coreea de Sud)

07:50 (Musashino Forest Sport Plaza) dublu feminin - meciul pentru aur: Greysia Polii/Apriyani Rahayu (Indonezia) - Chen Qing Chen/Jia Yi Fan (China)

14:00 (Musashino Forest Sport Plaza) simplu masculin - meciul pentru bronz: Kevin Cordon (Guatemala) - Anthony Sinisuka Ginting (Indonezia)

14:50 (Musashino Forest Sport Plaza) simplu masculin - meciul pentru aur: Viktor Axelsen (Danemarca) - Chen Long (China)

CICLISM PE PISTĂ

12:06 (Izu Velodrome) sprint pe echipe - feminin - finala pentru bronz

12:09 (Izu Velodrome) sprint pe echipe - feminin - finala pentru aur

ECHITAŢIE

11:00 (Equestrian Park) concursul complet individual - finala pe echipe

14:45 (Equestrian Park) concursul complet individual - finala individuală

GIMNASTICĂ ARTISTICĂ

11:00 (Ariake Gymnastics Centre) inele - masculin

11:57 (Ariake Gymnastics Centre) sol - feminin

12:51 (Ariake Gymnastics Centre) sărituri - masculin

HALTERE

09:50 (Tokyo International Forum) categoria 87 kg feminin - Grupa A

13:50 (Tokyo International Forum) categoria +87 kg feminin - Grupa A

LUPTE

13:30 (Makuhari Messe A) categoria 60 kg masculin, greco-romane - meci pentru bronz

urmat de (Makuhari Messe A) categoria 60 kg masculin, greco-romane - meci pentru bronz

urmat de (Makuhari Messe A) categoria 60 kg masculin, greco-romane - meciul pentru aur

urmat de (Makuhari Messe A) categoria 130 kg masculin, greco-romane - meci pentru bronz

urmat de (Makuhari Messe A) categoria 130 kg masculin, greco-romane - meci pentru bronz

urmat de (Makuhari Messe A) categoria 130 kg masculin, greco-romane - meciul pentru aur

14:55 (Makuhari Messe A) categoria 76 kg feminin, libere - meci pentru bronz

urmat de (Makuhari Messe A) categoria 76 kg feminin, libere - meci pentru bronz

urmat de (Makuhari Messe A) categoria 76 kg feminin, libere - meci pentru aur

TIR SPORTIV

08:30 (Asaka Shooting Range) pistol viteză 25 metri - masculin

10:50 (Asaka Shooting Range) puşcă trei poziţii, 50 m - masculin

YACHTING

08:33 (Enoshima) 49er FX feminin - cursa pentru medalie

09:33 (Enoshima) 49er masculin - cursa pentru medalie

ACTIVEAZĂ NOTIFICĂRILE

Fii la curent cu cele mai noi stiri.

Urmărește stiripesurse.ro pe Facebook

×
NEWSLETTER

Nu uitaţi să daţi "Like". În felul acesta nu veţi rata cele mai importante ştiri.