DESCARCĂ APLICAȚIA: iTunes app Android app on Google Play Windows Phone Store
CELE MAI NOI ȘTIRI ȘI ALERTE BREAKING NEWS: ACTIVEAZĂ NOTIFICĂRILE

Programul sportivilor români în competiţiile de miercuri, 28 iulie, la Jocurile Olimpice de la Tokyo

www.agerpres.ro
canotaj, vâsle

Ziua de miercuri 28 iulie este una importantă pentru România la Jocurile Olimpice de la Tokyo, cu primele finale la canotaj, dar şi alte curse de calificare în finale.

Selecţionata de fotbal susţine un meci decisiv cu Noua Zeelandă pentru calificarea în sferturi, fiind obligată să câştige, potrivit agerpres.ro.

Claudia Nechita va boxa pentru medalie în sferturile de finală cu japoneza Sena Irie.

Mădălina Amăistroaie va evolua în fazele eliminatorii la tir cu arcul.

Programul sportivilor români în întrecerile de miercuri 28 iulie (ora României):

BOX

11:15 (Kokugikan Arena) cat. 54-57 kg feminin - sferturi de finală: Maria Claudia Nechita - Sena Irie (Japonia)

CANOTAJ

02:20 (Sea Forest Waterway) dublu vâsle masculin - Finala B: Ioan Prundeanu, Marian Enache

02:30 (Sea Forest Waterway) patru rame feminin - Finala B: Mădălina Hegheş, Elena Logofătu, Cristina Popescu, Roxana Anghel

03:18 (Sea Forest Waterway) dublu vâsle feminin - Finala A: Ancuţa Bodnar, Simona Radiş

04:10 (Sea Forest Waterway) patru rame masculin - Finala A: Mihăiţă Ţigănescu, Mugurel Semciuc, Ştefan Berariu, Cosmin Pascari

05:50 (Sea Forest Waterway) dublu vâsle feminin - categorie uşoară - semifinala 2: Ionela Cozmiuc, Gianina Beleagă

06:00 (Sea Forest Waterway) dublu rame masculin - semifinala 1: Marius Cozmiuc, Ciprian Tudosă

06:30 (Sea Forest Waterway) dublu rame feminin - semifinale 2: Adriana Ailincăi, Iuliana Buhuş

06:40 (Sea Forest Waterway) opt plus unu feminin - recalificări: Magdalena Rusu, Viviana Bejinariu, Georgiana Dedu, Maria Tivodariu, Ioana Vrînceanu, Amalia Bereş, Mădălina Bereş, Denisa Tîlvescu, Daniela Druncea

06:50 (Sea Forest Waterway) opt plus unu masculin - recalificări: Alexandru Chioseaua, Florin Lehaci, Constantin Radu, Sergiu Bejan, Vlad Aicoboae, Constantin Adam, Florin Arteni, Ciprian Huc, Adrian Munteanu

FOTBAL

11:30 (Sapporo Dome) Grupa B: România - Noua Zeelandă

ÎNOT

13:07 (Tokyo Aquatics Centre) 100 m liber feminin - seria a 3-a: Bianca Andreea Costea

13:19 (Tokyo Aquatics Centre) 200 m spate masculin - seria 1: Robert Glinţă

TIR CU ARCUL

10:39 (Yumenoshima Final Field) individual feminin - primul tur: Mădălina Amăistroaie - Xiaoqing Long (China)

11:05 (Yumenoshima Final Field) individual feminin - turul al doilea: Mădălina Amăistroaie (dacă se califică)

ACTIVEAZĂ NOTIFICĂRILE

Fii la curent cu cele mai noi stiri.

Urmărește stiripesurse.ro pe Facebook

×
NEWSLETTER

Nu uitaţi să daţi "Like". În felul acesta nu veţi rata cele mai importante ştiri.