Existența unor dosare compromițătoare despre Trump, catalogată drept ’o mare absurditate’ de președintele rus

Autor: George Traicu

Publicat: 17-07-2018

Actualizat: 17-07-2018

Article thumbnail

Sursă foto: stiripesurse.ro

Preşedintele rus Vladimir Putin a afirmat luni că zvonurile referitoare la existenţa unor dosare compromiţătoare deţinute de către Moscova despre liderul american Donald Trump sunt ''o absurditate'', relatează AFP, preluată de agerpres.

''Ar fi greu de imaginat o mai mare absurditate! Să vă scoateţi din cap aceste idioţenii!'', a declarat Putin într-o conferinţă de presă la Helsinki după întâlnirea sa cu Trump.

Liderul de la Kremlin a recunoscut că voia ca Donald Trump să câştige alegerile prezidenţiale din SUA din 2016, deoarece ''el vorbea despre normalizarea relaţiilor ruso-americane''.

''Da, voiam ca el să câştige, deoarece vorbea despre normalizarea relaţiilor ruso-americane'', a declarat Putin în aceeaşi conferinţă de presă, în timp ce Rusia este vizată de o anchetă în SUA pentru presupusa sa ingerinţă în prezidenţialele americane.

Google News
Comentează
Articole Similare
Parteneri