Raluca Olaru s-a calificat în sferturile probei de dublu, la turneul de la New Haven

Raluca Olaru

Perechea Raluca Olaru/Darija Jurak (România/Croaţia) a învins, duminică, echipa Dalila Jakupovici/Reanata Voracova (Serbia/Cehia), cu scorul de 6-7 (2), 7-6 (2), 10-8, în turul I al turneului de categorie Premier de la New Haven, informează news.ro

În faza următoare, Olaru şi Jurak va evolua cu perechea învingătoare din partida Andrea Hlavakova Sestini/Barbora Strycova (Cehia), cap de serie numărul 1 - Shuko Aoyama/Ligia Marozava (Japonia/Belarus).

Cristian Tudor Popescu, după ÎNFRÂNGEREA Simonei Halep: A avut benzină până acolo, la mingea de meci în tiebreak. Bertens a meritat acestă victorie

Calificarea în sferturi este recompensată cu un premiu total de 6.365 de dolari şi cu 100 de puncte WTA.

Pe tabloul de dublu al Connecticut Open este înscrisă şi perechea Irina Begu/Monica Niculescu, cap de serie numărul 4. Româncele vor da piept în turul I cu echipa Nadiia Kicenok/Anastasia Rodionova (Ucraina/Australia).