Ramona Ioana Bruynseels îi invită pe toți foștii premieri și miniștri ai muncii să trăiască o lună cu 600-1000 de lei, cât este o pensie medie

Autor: Cristi Șelaru, Redactor

Publicat: 02-09-2019

Actualizat: 02-09-2019

Candidatul umanist la Președinția României, Ramona Ioana Bruynseels, le reproșează politicienilor că nu au dat dovadă de competență și corectitudine, astfel încât să aducă pensiile românilor la un nivel decent, pe măsură muncii depuse în ani de activitate.

„Faptul că vin și se laudă că au mai dat în plus ba 50 de lei, ba 100 nu fac decât să arunce o lumina tristă asupra Guvernelor din ultimii 30 de ani. Mama mea are o pensie de aproximativ 1000 de lei după 40 de ani de muncă! Nu mi se pare deloc corect! Și câți oameni sunt în aceeași situație sau chiar mai rău decât mama mea!” , a declarat Ramona Ioana Bruynseels.

Citește și: Gabriela Firea face un anunț important! Proiectul care vizează vinietele se schimbă-Cine va plăti

Ea consideră că dacă politicienii ar fi fost competenți și corecți, dacă nu ar fi încurajat interesele clientelare, „pensia minimă ar fi trebuit să fie acum de 1000 de euro” , a explicat candidatul umanist. „Îi invit să trăiască ei cu 600 sau 1000 de lei pe luna!” a conchis Ramona Ioana Bruynseels.

Google News
Comentează
Articole Similare
Parteneri