Rapid a câştigat la Sibiu, în Liga Naţională la baschet maschet masculin

gds.ro
baschet

CS Rapid Bucureşti a învins-o pe BC CSU Sibiu cu scorul de 82-80 (16-18, 18-20, 19-9, 17-23, 12-10), după prelungiri, marţi seara, în deplasare, într-un meci din Grupa 1-10 a Ligii Naţionale de baschet masculin.

Rareş Uţă a reuşit un coş de două puncte pentru sibieni cu patru secunde rămase din timpul regulamentar (70-70) şi a trimis meciul în prelungiri.

Sayeed Al Kabir Pridgett, cu 23 puncte, 5 recuperări, 5 pase decisive, a fost MVP-ul oaspeţilor şi a marcat ultimul punct al rapidiştilor. Alexander Lamont Hunter a contribuit cu 21 de puncte.

Mouhamed Barro a reuşit 23 p, 13 rec pentru gazde, Jay Lawrence Threatt Jr a adăugat 18 p, 7 pd, iar Rareş Cristian Uţă a contribuit cu 15 p, 6 rec.