DESCARCĂ APLICAȚIA: iTunes app Android app on Google Play
CELE MAI NOI ȘTIRI ȘI ALERTE BREAKING NEWS: ACTIVEAZĂ NOTIFICĂRILE

Mariana Rarinca, faţă în faţă cu Livia Stanciu. LIVE TEXT din sala de judecată

rarinca

UPDATE 9.30: A început procesul. DNA şi Livia Stanciu susţin că solicitarea Marianei Rarinca de amânare este de rea-credinţă.

Mariana Rarinca este din nou fata in fata cu Livia Stanciu, sefa ICCJ care o acuza de santaj. Dupa ce la primul proces Livia Stanciu nu s-a prezentat la niciun termen, sefa ICCJ nu vrea sa mai riste sa-i scape, iar Mariana Rarinca sa fie achitata din nou.

Rarinca, in schimb, s-a prezentat la acest prim termen din noul sau proces fara avocat. Ea sustine ca nu a avut timp sa isi gaseasca un avocat si va cere o amanare a judecatii. In cazul in care judecatorii ii vor refuza cererea, ea va solicita din nou recuzarea acestora.

In plus Rarinca a facut plangere penala ieri impotriva judecatorilor pe care ii acuza ca au fost pusi special sa o candamne si sa o apere pe Livia Stanciu.

ACTIVEAZĂ NOTIFICĂRILE

Fii la curent cu cele mai noi stiri.

Urmărește stiripesurse.ro pe Facebook

×
NEWSLETTER

Nu uitaţi să daţi "Like". În felul acesta nu veţi rata cele mai importante ştiri.