Raul Rusescu a adus victoria echipei Giresunspor în meciul cu Adanaspor prin două goluri marcate în minutele 90+6 şi 90+9

Raul Rusescu

Fotbalistul echipei Giresunspor, Raul Rusescu, a marcat două goluri în meciul câştigat, vineri seară, pe teren propriu, cu scorul de 3-1, în faţa formaţiei Adanaspor, în etapa a XXIX-a a ligii secunde din Turcia, anunță news.ro.

Rusescu a înscris în minutele 90+6 şi 90+9, ultimul gol din penalti.

Pentru învingători a marcat şi Kesim ’65.

Echipa lui Rusescu a revenit de la 0-1, oaspeţii deschizând scorul prin Yuksel, în minutul 59.

Raul Rusescu a fost integralist şi a primit un cartonaş galben în minutul 72.

Giresunspor ocupă locul opt în clasament, cu 41 de puncte, în timp ce Adanaspor este pe penultima poziţie, cu 20 de puncte.