Răzvan Marin a înscris golul egalizator în Lazio - Empoli 2-2, după ce lazialii conduceau cu 2-0 în minutul 82

Răzvan Marin

Jucătorul român Răzvan Marin a înscris golul egalizator al echipei sale, Empoli, în meciul încheiat la egalitate duminică, în deplasare, cu formaţia Lazio Roma, scor 2-2. Lazio a condus cu 2-0 până în minutul 82, potrivit news.ro.

Fără Ştefan Radu, lăsat pe bancă, Lazio a condus cu 2-0 prin golurile reuşite de Felipe Anderson în minutul 2 şi de Mattia Zaccagni în minutul 54. Francesco Caputo a redus din diferenţă în minutul 83, iar în minutul 90+3 Răzvan Marin a egalat cu un şut de la marginea careului, în urma unei pease primite de la Felipe Anderson.

Lazio e pe locul 5 în Serie A, cu 31 puncte, iar Empoli e pe 13, cu 19 puncte.

Celelalte două meciuri disputate duminică, în cadrul etapei a 17-a, s-au încheiat la egalitate:

Salernitana – Torino 1-1 (Vilhena 49 / Sanabria 36);

Spezia – Lecce 0-0.