Răzvan Marin aduce victoria echipei Standard Liege, după ce înscrie un gol în minutul 89 în meciul cu Gent, scor 2-1

Răzvan Marin

Fotbalistul echipei Standard Liege, Răzvan Marin, a înscris un gol din penalti în meciul câştigat, miercuri, în deplasare, cu scorul de 2-1, în faţa formaţiei Gent, în etapa a doua a play-off-ului campionatului Belgiei, relatează News.ro.

Marin, integralist la oaspeţi, a transformat un penalti în minutul 89.

Primul gol al echipei Standard Liege a fost înscris de Emond, în minutul 45.

Pentru gazde a marcat Verstraete, în minutul 46.

Standard Liege ocupă locul doi în clasament, cu 33 de puncte, iar Gent este pe şase, cu 25 de puncte. Lider este Genk, care are 35 de puncte.