Reacția lui Andrei Ivan după umilința cu Georgia: Sunt foarte supărat că nu am reuşit să câştigăm

romania tineret Andrei Ivan

Atacantul Andrei Ivan a declarat, miercuri seară, că este foarte supărat pentru eşecul naţionalei României cu Georgia, el afirmând că speră într-un rezultat mai bun la amicalul cu Anglia.

"Sunt foarte supărat că nu am reuşit să câştigăm. Ne gândim cu Anglia să facem un meci bun şi să câştigăm. Georgia nu este o echipă slabă. Echipa joacă foarte bine, un fotbal frumos, şi sper la următorul meci să câştigăm. Vom vedea ce va fi la meciul cu Anglia. Supărarea este foarte mare, speram să câştigăm şi să ne bucurăm", a declarat Ivan, cel care a marcat golul României cu Georgia, la Pro X.

Reprezentativa României a fost învinsă, miercuri seară, cu scorul de 2-1, de selecîţionata Georgiei, într-un meci amical disputat pe stadionul “Ilie Oană” din Ploieşti.

Au marcat: Ivan ’78 / Mikautadze ’61, Aburjania ‘71

În minutul 42, Florin Tănase a fost eliminat pentru un fault la un adversar.

Şi de la oaspeţi a fost eliminat un jucător, Kverkvelia, în minutul 64, după ce a primit al doilea cartonaş galben. În minutul 65, Răzvan Marin a ratat un penalti acordat pentru un fault al lui Kverkvelia la Ivan.

În primul “11” tricolor s-au aflat trei debutanţi: Vlad, Sorescu şi Olaru.