Real Madrid a bătut la Roma şi e aproape de sferturile Ligii

Cristiano Ronaldo

Real Madrid a câștigat manșa tur a dublei cu AS Roma, scor 2-0, chiar în Italia. După o primă repriză echilibrată, Real Madrid a ieșit la atac în a doua parte a jocului, iar rezultatele s-au văzut. Cristiano Ronaldo a punctat în minutul 57, iar Jese a dus scorul la 2-0 în minutul 86. Spaniolii au rezolvat în mare parte calificarea.

Gent și Wolfsburg s-au ridicat la nivelul Champions League și au oferit un meci de poveste. După o oră de joc oaspeții aveau 3-0. Draxler (44, 54) și Kruse (60) au înscris pentru nemți, însă finalul de meci a fost de-a dreptul incendiar. Kums (80) și Coulibaly (89) au înscris pentru Gent și păstrează șanse mici de calificare mai departe, anunţă gsp.